ЧИСТКА ПІР'Я

це цікаво знати

Головна » Статті » статті 2.

ЩОБ ПОДУШКА БУЛА ВАМ ...
ЩОБ ПОДУШКА БУЛА ВАМ ...

Чи знаєте ви, що третину життя ми витрачаємо... на сон?
Лікарі вважають, що ліпше недоїсти, ніж недоспати. Бо коли ви економите свій час за рахунок сну, то наражаєтесь на букет серйозних захворювань. Зокрема вчені з Бостона довели, що порушення режиму сну може спричинити звуження коронарних артерій, виникнення коронарної хвороби та інфаркту.

ВИСОКА ЧИ НИЗЬКА, ТВЕРДА ЧИ М'ЯКА

Багато людей засинають, як дихають, не задумуючись: легко й безтурботно. Але ж є чимало й таких, кому частенько не спиться, або сон не дає відчуття відпочинку і задоволення. Це серйозні проблеми, тому в усьому світі існують спеціальні наукові установи, які вивчають сон, його порушення та відхилення від норми, розробляють рекомендації та лікувальні препарати. Один з чинників здорового сну - подушка. Щоб вона стала надійною подружкою, її слід ретельно підбирати, залежно від стану здоров'я. Скажімо, людям з підвищеним артеріальним тиском або схильністю до цього потрібно користуватись досить високою подушкою, щоб уникати застійних явищ у системі кровообігу.
Не дуже висока подушка рекомендується для тих, у кого нормальний та низький артеріальний тиск. Якщо докучає головний біль, то подушка не повинна бути твердою. А хворим на остеохондроз потрібно мати дві подушки: одну нормальну, а другу - маленьку (допоміжну). У разі шийного остеохондрозу дуже важливо, щоб подушка повторювала згини шийного відділу хребта. Тому вмощуючись у постелі, слід за допомогою маленької подушечки підбирати зручне положення для голови і шиї.
Важливе значення має вдало підібрана подушка для людей, які потерпають від "задишки сну", коли уві сні припиняється на кілька секунд дихання. Профілактика цього - сон у "вертикальному" положенні (голова високо піднята на подушці) і на боку. Це стосується й хропунів.
Важливе значення для здорового і міцного сну має наповнення подушки. Нині замість пір'я використовують різноманітні синтетичні наповнювачі, а також морські водорості. Усі ці новинки повинні мати дозвіл Міністерства охорони здоров'я України, тож купуючи подушку, поцікавтеся сертифікатом якості та безпеки. Дехто додає у свої індивідуальні подушки лікувальні рослини - валеріану, материнку, сосну, лаванду тощо. Це чудовий оздоровчий захід, лише за однієї умови - якщо немає алергійних проявів.

ЗДОРОВИЙ СОН
ЛЮБИТЬ РЕЖИМ

Підібравши собі подушку, відрегулюйте режим, від цього теж залежить якість сну. Лягати слід в один і той само час, бажано до 12-ї години ночі. Після опівночі сон менш ефективний. Вставати треба теж у сталий час. Навіть у ті дні, коли робота починається пізніше. Перед сном уникайте переїдання, розумового перенапруження. Відмовтеся від захопливого детективу по телевізору, краще послухайте спокійну музику чи почитайте книжку, прогуляйтесь на свіжому повітрі. Не можна спати в приміщенні, де багато техніки, скажімо, головою до телевізора, а ногами до комп'ютера.
Не "прокручуйте" на ніч у голові свій день, відженіть негативні думки, не обдумуйте невдалі вчинки, неприємності. Краще згадайте про щось радісне. Позитивні емоції, гарний настрій значною мірою сприяють швидкому засинанню.



Категорія: статті 2. | Додав: podyshka (04.06.2008)
Переглядів: 1067 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]